2018


Mor Kasa Muhasebe programında yeni depo nasıl oluşturulur?

Merhaba, bu makalede sizlere Mor Kasa online ön muhasebe programında yeni bir deponun nasıl oluşturulacağını anlatacağız. Uygulamamız içinde dilediğiniz sayıda depo oluşturabilirsiniz. Ürünlerinize ait stok giriş-çıkışları (Stok hareketleri) ve stok seviyeleri (Elinizde hangi üründen kaçar tane bulunduğu) gibi bilgileri depo bazında takip edebilirsiniz. Uygulamamıza ilk kez kaydolduğunuzda sistem sizin için otomatik olarak MERKEZ isminde bir depo tanımlar. Siz yeni depo(lar) ekleyinceye kadar, tüm stok hareketleriniz bu MERKEZ DEPO üzerinden işlem görecektir. Eğer birden fazla deponuz yok ise yeni bir depo tanımlamanıza da gerek yoktur.

Yeni depo eklemek için ilk olarak TANIMLAMALAR menüsüne gitmeliyiz. Tanımlamalar menüsü, uygulamada kullanacağınız değişkenleri tanımlayabileceğiniz bölümlerden oluşur.


Mor Kasa Muhasebe programı parametre tanımlamalarıBiz şimdi depo ekleme işlemi yapacağımız için DEPO TANIMLARI butonunu tıklayarak tanımlı depoların listesini açıyoruz.


Mor Kasa Muhasebe programı yeni depo tanımlamaArdından sol üst bölümdeki YENİ DEPO EKLE butonunu tıklayarak depo bilgilerini tanımlayacağımız form sayfasını açıyoruz.


Mor Kasa Muhasebe programı tanımlı depo listesi


Öncelikle bu depoya hangi şubemizin erişebilme, hareket girebilme, rapor alabilme gibi yetkilere sahip olacağını belirliyoruz. Ardından depo adını da girerek Değişikliği Kaydet butonuna tıklıyoruz.


Mor Kasa Muhasebe programı yeni depolar ekleme


İşlem tamam uyarısını gördükten sonra Kapat butonuna tıklayarak tekrar mevcut Depoların listelerindiği sayfaya dönüyoruz. Artık depo listesinde yeni depomuzu görebiliriz. İstersek işlemler butonunu kullanarak daha önce eklemiş olduğumuz depoların adını değiştirebilir ya da pasif yaparak kullanılmaz hale getirebiliriz.


Mor Kasa Muhasebe programı tanımlı depoları düzenleme


Mor Kasa Online Muhasebe Programı 'nın mevcut özellikleri size yeterli gelmiyor mu?

Bizi arayın sizin için kusursuz Muhasebe Yazılımını birlikte geliştirelim...