2018


Merhaba, bu makalede sizlere Mor Kasa Muhasebe Programı üzerinde yeni bir indirim grubunun nasıl oluşturulacağını ve her müşteri/ürün için ayrı ayrı indirim oranlarının nasıl uygulanacağını anlatacağız.

Mor Kasa ön muhasebe programına özel bu indirim sistemi iki aşamalıdır. Birinci aşamada kullanacağınız indirim oranını bir defaya mahsus olmak üzere, indirim grubu olarak sisteme tanıtmamız gerekir. Tanıttıktan sonra, artık istediğiniz ürünü istediğiniz müşterinize bu indirimle satabilirsiniz.

Yukarıdaki video birinci aşamada yapmanız gereken tanıtım işlemini göstermektedir. Aşağıdaki video ise ikinci aşama olan, indirim grubunu ürünler ve müşteriler ile ilişkilendirme konusunu göstermektedir. Temel olarak bir indirim grubunu ikili bir priz gibi düşünebiliriz. Prizin birine ürünü, diğerine ise müşteriyi koyarsanız bu ürünün, bu müşteriye yüzde kaç indirim oranıyla satılacağını belirlemiş olursunuz.

Bir ürünü ya da müşterinizi dilediğiniz kadar indirim grubuyla ilişkilendirebilirsiniz. Ancak eğer bir müşteriyle ya da ürününüzle ilişkilendirdiğiniz bir (1) den fazla indirim grubu varsa ve bu gruplar birbiri ile çakışırsa, sistem indirim oranı en yüksek olan grubu kullanacaktır.
Mor Kasa Online Muhasebe Programı 'nın mevcut özellikleri size yeterli gelmiyor mu?

Bizi arayın sizin için kusursuz Muhasebe Yazılımını birlikte geliştirelim...