2018


Merhaba, bu makalemizde sizlere Mor kasa muhasebe programı üzerinde oluşturduğunuz faturaları iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle ya da tedarikçilerinizle mail yoluyla nasıl paylaşabileceğinizi anlatacağız. Faturalarınızı müşterilerinizle paylaşmanız, faturayı yazdırmadan önce teyit almak ve tahsilat sürecinizi hızlandırmak için önemlidir. Ayrıca bu paylaşımlarla fatura iptallerinin de büyük ölçüde önüne geçmiş olursunuz.

HATIRLATMA: Mor Kasa Muhasebe Programı üzerinde paylaştığınız faturalar sadece 48 saat paylaşımda kalır. Bu süre dolduktan sonra fatura üzerindeki paylaşım özelliği kapanır. Eğer tekrar paylaşmak isterseniz buradaki mail ile paylaşım adımlarını tekrarlamanız gerekecektir.

BİLGİ: Mail ile paylaştığınız faturaları, paylaştığınız kişiler 48 saatlik süre içinde PDF formatında bilgisayarlarına indirebilir ya da isterlerse yazıcılarını kullanarak yazdırabilirler.


İlk olarak FATURALAR menüsüne gidelim.


Mor Kasa Muhasebe yazılımında fatura yönetimi


Faturalar menüsü içinde alış faturaları, satış faturaları, alış irsaliyeleri ve satış irsaliyeleri gibi bölümler bulunur. Maille gönderme işlemi özelliği hem alış hem de satış faturalarında kullanılabilen bir özelliktir. Burada biz SATIŞ FATURALARI butonunu tıklayarak mevcut satış faturalarının listelendiği sayfayı açalım.


Mor Kasa muhasebe programında satış faturalarıHer faturanın başında İşlemler butonu bulunur. Bu butona tıkladığımızda o faturayla ilgili yapabileceğimiz İşlemlerin listesini görürüz. Bunlardan biri de Faturayı Gör / Düzenle seçeneğinidir. Buna tıklıyoruz.


Mor kasa muhasebe yazılımı ile fatura düzenleme


Ardından karşımıza çıkan ekranda Bilgi İşlem sekmesine tıklıyoruz. Burada ekranın solundaki butonlardan Faturayı Maille Gönder butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.


Muhasebe programında faturayı maille müşteriye göndermeGelen pencerede Bakiye Bilgisini Göster seçeneğini işaretlersek, gönderilen fatura ekranında güncel hesap bakiyesi de gösterilir. Eğer gönderilen fatura ekranında müşterinizin ödeme yapabileceği banka hesap bilgilerinizin de görünmesini istiyorsanız Banka Hesap Seçimi bölümünden gösterilmesini istediğiniz hesaplarınızı seçebilirsiniz.


Mor Kasa Muhasebe programında faturayla birlikte banka hesap bilgilerini göndermek


Gerekli seçimleri yaptıktan sonra GÖR/GÖNDER butonuna tıklayarak mail taslağının ekranımıza gelmesini sağlayalım.


Mor Kasa muhasebe yazılımında mail ile fatura paylaşma


Karşımıza gelen ekranda Alıcının mail adresi bölümüne faturayı paylaşmak istediğiniz kişilerin mail adreslerini yazmanız gerekir. Eğer faturayı kestiğiniz müşterinizin mail adresi sisteminizde kayıtlıysa, bu adres Alıcının mail adresi bölümüne otomatik olarak yazılır. Birden fazla kişiye göndermek istiyorsanız Alıcının mail adresi bölümüne tıklayarak, göndermek istediğiniz mail adreslerini yazınız. Yazdığınız her adresten sonra virgül (,) ya da enter tuşuna basınız.

Alt bölümdeki mail taslağı üzerinde eğer gerekiyorsa değişiklikler yapabilirsiniz.

Son olarak Gönder butonuna tıkladığınızda, faturanız alıcı listesindeki tüm mail adreslerine gönderilir.


Muhasebe programında fatura paylaşma


Fatura paylaşma ekranı aşağıdaki gibi görünecektir.


Muhasebe programında fatura paylaşma ekranı


Mor Kasa Online Muhasebe Programı 'nın mevcut özellikleri size yeterli gelmiyor mu?

Bizi arayın sizin için kusursuz Muhasebe Yazılımını birlikte geliştirelim...