2018


Merhaba, bu makalede sizlere Mor Kasa muhasebe programında bir cari hesaba ait hareketler baz alınarak oluşturulan cari hesap ekstresini nasıl raporlayacağınızı anlatacağız.

Cari hesaplarla ilgili işlem yapabilmek için ilk olarak CARİ HESAPLAR menüsüne gitmeliyiz. Bu başlık altındaki Cari Hesaplar butonunu tıklayarak tanımlı cari hesapların listesini açıyoruz.


Mor Kasa muhasebe programında cari hesaplar


Her cari hesabın başında İşlemler butonu bulunur. Bu butona tıkladığımızda o cari hesapla ilgili yapabileceğimiz İşlemleri görürüz. İşlemler menüsünde bulunan Raporlar başlığını tıkladığımızda yine bu cari hesapla ilgili alabileceğimiz raporların listesini görürüz. Burada cari hesap ekstresini seçiyoruz.


Mor Kasa muhasebe programında cari hesap ekstresi alma


Cari hesap ekstresi, seçilen tarih aralığındaki tüm cari hareketleri sırasıyla listeler. Cari Özet Raporunun aksine, aylara göre toplama ve gruplandırma yapmaz.

Şimdi tarih aralığı seçme kutusunu tıklayalım. Burada bugün, dün, son 7 gün , son 30 gün gibi alternatif tarih aralıklarının bize sunulduğunu görüyoruz. Örneğin; Tüm çalışma dönemi seçeneğini tıklarsak 1 Ocak tarihinden bugüne kadar oluşturulmuş olan tüm cari hareketler gösterilecektir. Geçen ay seçeneğini tıklarsak sadece geçen ay içinde oluşturulan cari hareketler gösterilecektir. Eğer tarih aralığı konusunda bir seçim yapmazsak son 7 güne ait veriler gösterilecektir.


Mor Kasa muhasebe programında tarih aralığı ile cari hesap ekstresi raporu


Eğer çok şubeli bir işletmeyseniz ve tüm şubeleri kullanma yetkiniz varsa, size şube seçimi yapabileceğiniz bir seçim listesi daha gösterilecektir. Bu listede hangi şubelere ait hareketlerin gösterileceğini seçebilirsiniz.


Mor Kasa muhasebe programında şubelere göre cari hesap ekstresi raporu


Şimdi Raporu Oluştur butonuna tıklayarak seçtiğimiz tarih aralığındaki hareketleri kapsayan Cari Hesap Ekstresi raporunu oluşturabiliriz.


Mor Kasa muhasebe programında cari hesap ekstresi oluşturma


Eğer isterseniz raporumuzdaki grafik bölümünün hemen altında bulunan butonları kullanarak Excel veya PDF formatında bu raporu kaydedebilir ya da yazdırabilirsiniz.

Mor Kasa muhasebe programında cari hesap ekstresi excel - PDF - Mail


E-mail butonu yardımıyla bu raporu iş arkadaşlarınıza ya da müşterinize e-mail olarak gönderebilirsiniz.


Mor Kasa muhasebe programında cari hesap ekstresini Mail ile paylaşmaCari Hesap Ekstresinde listelenen satırlardaki İşlemler / Detaylarını gör butonuna tıkladığımızda o cari harekete ait detay ve düzenleme ekranına gidebiliriz.


Mor Kasa muhasebe programında cari hesap ekstresi ile düzenleme


Eğer istersek düzenleme ekranındaki form alanları üzerinde değişiklikler yapıp kaydedebiliriz.


Mor Kasa cari hesap ekstresi alma

Mor Kasa Online Muhasebe Programı 'nın mevcut özellikleri size yeterli gelmiyor mu?

Bizi arayın sizin için kusursuz Muhasebe Yazılımını birlikte geliştirelim...