2018Mor Kasa Muhasebe programında yeni şube nasıl oluşturulur?

Merhaba, bu makalede sizlere Mor Kasa online ön muhasebe programında yeni bir şubenin nasıl oluşturulacağını anlatacağız.

Şubeler hakkında kısa bilgi;
Mor Kasa, çok şubeli çalışmayı destekler. Dilediğiniz sayıda şube oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar sadece kendi şubelerine ilişkin hareket kaydı (Fatura, çek-senet, tahsilat vb) girişi yapabilir ve bunları raporlayabilir. Bu veriler kesinlikle birbirine karışmaz.

Eğer bir kullanıcıya tüm şubeleri kullanma yetkisi verilmişse (Gelişmiş yetkilendirme panelimiz bunu da desteklemektedir), bu kullanıcı veri girişi yaparken bunların hangi şubeye işleneceğini seçebilir. Rapor alırken de şube filtresi ile raporu ayrıştırabilir ya da isterse raporu tüm şubeleri kapsayacak şekilde genişletebilir.

Şimdi şube oluşturma işleminin nasıl yapıldığını görelim..

Yeni bir şube oluşturmak için ilk olarak Tanımlamalar menüsüne gitmeliyiz. Tanımlamalar menüsü, uygulamada kullanacağınız değişkenleri tanımlayabileceğiniz bölümlerden oluşur. Bunun içinde şubeler, personel, indirim grupları, kasa/banka hesapları, çalışılan banka listesi, depo tanımları ve masraf tanımları gibi bölümler bulunur. Biz şimdi şube ekleme işlemi yapacağımız için TANIMLI ŞUBELER butonunu tıklayarak tanımlı şube listesini açıyoruz.


Mor Kasa Muhasebe programı şube işlemleriArdından Sol üst bölümdeki YENİ ŞUBE EKLE butonunu tıklayarak şube oluşturma formunu açıyoruz.


Mor Kasa Muhasebe programı yeni şube eklemeKarşımıza ekleyeceğimiz yeni şubeyle ilgili dordurmamız gereken form alanları çıkıyor. Bu form alanlarını doldurduktan sonra Kaydet butonuna tıklamamız yeterli.Mor Kasa Muhasebe programı yeni şube oluşturma


UNUTMAYIN: Yeni bir şube oluşturduğunuzda, bu şubeye ait en az bir depo ve bir kasa/banka hesabı da oluşturmanız gerekir. Bunları oluşturmazsanız, bu şube üzerinden fatura kesemez, tahsilat ya da ödeme yapamazsınız. Depo ve Kasa/Banka hesabı oluşturmak için Tanımlamalar menüsünü kullanabilirsiniz.


Artık Tanımlamalar menüsünün içindeki TANIMLI ŞUBELER butonunu tıklayarak eklediğimiz şubeyi şube listesinde görebilir, üzerinde değişiklikler yapmak için işlemler menüsünü kullanabiliriz.


Mor Kasa Muhasebe programında şubelerMor Kasa Muhasebe programında şube kaydetme

Mor Kasa Online Muhasebe Programı 'nın mevcut özellikleri size yeterli gelmiyor mu?

Bizi arayın sizin için kusursuz Muhasebe Yazılımını birlikte geliştirelim...